KONKURSY

Biblioteka Publiczna

Ruchomy punkt wypożyczania książek, bibliobus, biblioteka na kółkach… to tymczasowy obiekt kontenerowy, który może być w zależności od potrzeb przyczepą lub elementem stacjonarnym. Wielość konfiguracji zarówno kubatury, jak i wnętrza sprawia, że taki obiekt staje się niezwykle uniwersalny, jest w stanie sprostać zmiennym potrzebom użytkowników.

Kontener biblioteczny skonstruowany został na bazie standardowego kontenera transportowego
z dodatkowym dociepleniem ścian (sandwich). Ściany i stropy wypełnione zostały materiałem izolacyjnym o współczynniku przenikania ciepła znacznie przekraczającym standardowe wartości:  składającym się z dwóch warstw zewnętrznych z wypolerowanego i zabezpieczonego przed utlenianiem czystego aluminium o grubości 30 mikrometrów , oddzielonych dwoma warstwami o strukturze plastra miodu, zawierającymi pęcherzyki powietrza wewnątrz osłony z niepalnego polietylenu, razem z dwoma dodatkowymi warstwami folii z czystego aluminium i niepalnej i wodoodpornej pianki polietylenowej.

Poszczególne komponenty kontenera rozsuwane są hydraulicznie za pomocą siłowników znajdujących się po obu jego stronach w centralnej części. Rozsuwanie może odbywać się bezpośrednio na naczepie bądź na stałym gruncie po uprzednim ustawieniu kontenera na placu przy użyciu samopoziomujących teleskopów.

W zależności od potrzeb i oczekiwań kontener może stanowić samodzielny moduł biblioteczny, bądź może być łączony w segmenty na zasadzie dostawianych do siebie klocków. Kontener może też być dostawiony do istniejącego budynku i stanowić dodatkowe pomieszczenie biblioteczne, teleskopowe nogi umożliwiają bowiem dostosowanie poziomu podłogi kontenera do poziomu podłogi budynku (wysoki parter).

„Modelowa” = modułowa. Swoboda w aranżacji pomieszczeń, dowolność w doborze modułów bibliotecznych oraz wzajemna niezależność sprawiają, że z kontenera bibliotecznego można stworzyć prawdziwe centrum kulturalne, bądź jednostkę będącą uzupełnieniem już istniejącej biblioteki jako jej dodatkowa powierzchnia użytkowa (zewnętrzny moduł biblioteczny).

 

GALERIA

POZOSTAŁE
PROJEKTY

Zainteresował Was ten projekt? Zapraszamy do innych podobnych galerii poniżej.

Zehnder
- wyróżnienie

WIĘCEJ

Procyon

WIĘCEJ